VINNÝ SKLEP ŠATOV

RYZÍ VÍNA RODINNÉHO VINAŘSTVÍ ZE ŠATOVA

Nabízíme degustace ve vinném sklípku Šatov, ubytování v rodinném pensionu a e-shop. Rádi bychom Vám představili poměrně mladé vinařství založené v roce 2012. Výrobou vína jsme se zabývali již mnoho let předtím, ale byl to pro nás spíše koníček. Objem vyráběného vína však každoročně stoupal, společně s kvalitou. Vína vyrábíme metodou řízeného kvašení. Tato vína se potom vyznačují čistou chutí a vůní s jemnějším a výraznějším odrůdovým charakterem. Již po pár letech jsme získali hezká ocenění vítězů v odrůdě nebo zlaté medaile na místních výstavách. Snažíme se tedy tento trend zachovat. Náš rodinný sklípek se nachází ve vinařské obci Šatov – Znojemská podoblast.

VINNÝ SKLEP

Vinný sklípek s cihlovou klenbou se skládá ze dvou částí. Stará původní část byla ve velice špatném stavu, a potřebovala kompletní rekonstrukci. Po náročném odizolování od přilehlého potoka jsme dosáhli suchého sklepa. Mohli jsme také vystavět novou část která délku vinného sklípku více než zdvojnásobila na nynějších 76m. Výroba a kvašení vín kombinuje metodu tradiční i moderní. Kvašení probíhá v plastových a nerezových tancích i v skleněných demižonech. Vína nazrávají ve sklepních archivních boxech. Součástí sklepa je i příjemné posezení.

V roce 2018 jsme začali kopat nový sklep. Tím, že jsme si pozvali psychotronika s virgulí, který nám prozradil,
že se nám na pozemku skrývá starý kamenný sklep o kterém nikdo 4 generace nevěděl, rozhodli jsme se ho najít a propojit ho se starým sklepem.
Po dlouhé a náročné práci Vám nyní můžeme nabídnout degustaci ve sklepě, který jsme dokončili na jaře 2019.
Tento sklep má kapacitu až 45 osob, je přístupný z parkoviště v našem uzavřeném areálu a je ideální pro degustaci vín i pro vetší skupiny
s živou hudbou (cimbálka, harmonikář, …)