Vychutnejte si

Poctivá vína
rodinného vinařství
Laurent Šatov

Ilovelaurensatov

 

Ryzí vína rodinného vinařství ze Šatova

Rádi bychom Vám představili naše rodinné vinařství založené v roce 2012. Výrobou vína jsme se zabývali již mnoho let předtím, ale byl to pro nás především koníček. Objem vyráběného vína však každoročně stoupal, společně s kvalitou. Vína vyrábíme metodou řízeného kvašení. Tato vína se potom vyznačují čistou chutí a vůní s jemnějším a výraznějším odrůdovým charakterem. Již po pár letech jsme získali hezká ocenění vítězů v odrůdě nebo zlaté medaile na vinařských výstavách. Snažíme se tedy tento trend zachovat.

Patron vín úzce spjat s naším jménem

Příjmení Lorenc pochází z latinského jména Laurentius (t.j. Vavřinec nebo Laurent). Vinaři odjakživa uctívali jako své patrony světce. V českých a moravských krajích byli a jsou uctíváni například svatý Urban nebo Vavřinec. Svatý Laurent (Vavřinec) je vzýván za úrodu vinných hroznů. Světec bývá znázorňován jako mladý jáhen s roštem a knihou, často také s váčkem s penězi nebo chlebem. Díky našemu příjmení jsme tedy hrdě pojmenovali vinařství na Laurent Šatov.

est. 2004

Zrajeme jako víno

Táta Vladimír ví, že věk je jenom číslo a tak se v jeho 60. letech  pouští v Šatově do první rekonstrukce. Stavíme náš první penzion Bohemia Privát s vinným sklípkem

Bouráme ploty a rekonstruujeme sousední dům na restauraci a sklep na výrobu vína

Návrat ztraceného syna. Tomáš se vrací zpět do ČR a přebírá zodpovědnost za výrobu vína. Manželka Zuzka zakládá svoje studio na fyzioterapii a masáže. Rozšiřujeme kapacitu ubytování o vedlejší penzion.

Při rekonstrukci žlutého domu jsme díky psychotronikovi našli po generace zasypaný a ukrytý historický sklep. Tak ho dostavíme! Dobudovali jsme velký degustační sklep.

Dostavěli jsme lisovnu, od teď už můžeme zajistit vymazlenou práci s vínem pomocí řízeného kvašení a udělat si eshop.

Zrekonstruovali jsme stodolu na vinařské akce napojenou na degustační sklep, ať můžeme hrát, tančit a hodovat 😉

„Dobré víno je jako dobrý aforismus. Obojímu je třeba napřed porozumět, neboť teprve pak je lze správně vychutnat „

Francis Bacon

Kudy kam ...

Degustace vín

Ochutnávky vín pro menší či větší skupiny

Objednejte si ochutnávku vín a vyberte si ze dvou degustačních sklepů s kapacitou až 45 osob. Nachystáme pro Vás vynikající vzorky, pohoštění i živou hudbu.

Výroba vín

Výroba vín v našem rodinném vinařství

Všechna naše vína jsou ručně sbírána do 15km od Šatova ve Znojemské vinařské podoblasti. Výroba je přizpůsobena potřebou ročníku s minimálním zásahem a použitím síry.

Vinné sklepy

2 DEGUSTAČNÍ SKLEPY PŘÍMO V AREÁLU VINAŘSTVÍ

Přijďte nás navštívit do 2 vinných sklepů, které jsou přístupné přímo z areálu vinařství/ubytování. Menší sklep je využíván pro uskladnění nalahvovaných vín, degustační sklep pro ochutnávky a živou hudbu. 

Vinárna a posezení

VINOTÉKA A BAR + PŘEDZAHRÁDKA

Ve vinárně, která je přímo nad menším sklepem můžete v teple, bezbariérově ochutnat vína či jiné dobroty z baru.  Krásné posezení je i na venkovní zahrádce.

E-shop s našimi víny

Užijte si naše vína i doma

Všechna naše vína můžou být zakoupena na eshopu, kde od nákupu vín Vám do 3 dnů doručíme vína po celé ČR. Při nákupu nad 5 krabic nyní z dopravou zdarma.

Dárkové poukazy

Ubytování, wellness, vína

Dopřejte svým blízkým dárkové poukazy na ubytování, wellness nebo na nákup vín na eshopu. Zašleme poštou nebo emailem.

Ochutnejte autentická vína rodinného vinařství

Z vinohradu až do láhve

Jako malému rodinnému vinařství nám každý hrozen a potažmo finální láhev vína projde několikrát rukama, abychom Vám mohli nabídnout autentická nekomerční vína s příběhem …

Kontaktujte nás