Výroba vína

Práce ve sklepě je podmíněna potřebami ročníku a odrůdy. Někdy to je spontánní kvašení s dlouhou dobou uchování na kvasinkách, někdy to je chlazení moštů, jeho čiření a kvašení při kontrolované teplotě. Jsou to postupy které jsou vhodné pro splnění našich požadavků na dosažení špičkového vína. Takřka vždy se snažíme co nejvíce omezit použití síry včasnou filtrací a vyčištěním moštů a vína od bílkovin.

Všechna naše vína pochází z vinařské oblasti Znojmo. Hrozno je ručně sbíráno do vzdálenosti cca 15km od Šatova. Vína jsou deklarována jako zemská, cukernatostí však odpovídají přívlastkovým.

Bílá vína vznikají za pomoci řízeného kvašení v nerezových tancích, ve skle pomocí kulturních kvasnic.  U červených vín probíhá malolaktická fermentace a vína zrají nejméně rok.

Kvašení probíhá v nerezových tancích, skleněných demižonech i dřevěných sudech.  Následně jsou vína lahvována a nazrávají ve sklepních archivních boxech.


Všechna naše vína pochází z vinařské oblasti Znojmo. Hrozno je ručně sbíráno do vzdálenosti cca 15km od Šatova. Vína jsou deklarována jako zemská, cukernatostí však odpovídají přívlastkovým.


Výroba probíhá kombinací tradičních a moderních metod, které dovolí technologie malého vinařství. Bílá vína vznikají za pomoci řízeného kvašení ve skle, plastu a nerezových tancích.    U červených vín probíhá malolaktická fermentace a vína zrají nejméně rok.  Momentálně jsou vína deklarována jako zemská, hrozny ale splňují podmínky přívlastků. 


Mlýnkoodstopkovač je velkým pomocníkem při zpracování hroznu. V kádích se rmut nechá macerovat tak dlouho, jestli pracujeme na bílém, růžovém, nebo červeném víně. Pomocí hydrolisu dosáhneme šetrného lisovaní hroznu. Máme jistotu, že ve vymačkané šťávě nejsou nežádoucí látky.


Po odkalení vylisované šťávy přečerpáváme do kvasných nádob, kde se štáva rozkváší pomocí kulturních kvasnic a započíná tak etapa takzvaného školení vína. Po zastavení kvašení přečerpáváme do nerezových tanků a dřevěných sudů, kde víno nazrává až do lahvování. Nalahvovaná vína jsou uložena v boxech, kde následně nazrávají na lahvi a jsou tak i připraveny k degustaci.

Podíl výroby vín typické pro znojemskou oblast

Bílá Vína
70%
Růžová vína
20%
Červená vína
10%

Odrůdy, které připravujeme ...

Bílá vína

Růžová vína a klarety

Červená vína

Irsai Oliver
Muškát moravský
Müller Thurgau
Veltlínské zelené
Sauvignon
Chardonnay
Ryzlink rýnský
Ryzlink vlašský
Rulandské bílé
Rulandské šedé
Tramín červený
Pálava
Kerner
Hibernal

Cabernet Sauvignon rosé
Zweigeltrebe rosé
Svatovavřinecké rosé
Svatovavřinecké klaret
Rulandské modré klaret

Svatovavřinecké
Zweigeltrebe
Dornfelder
Cabernet Moravia