Tipy na výlet

Něco málo o Šatově

V Šatově a jeho okolí můžete navštívit stovky vinných sklípků a ochutnat místní bohatství. Každoročně se tu pořádají ochutnávky vína s pohoštěním,dale pak Znojemské vinobraní a Burčák Fest.

Cyklistika, pěší turistika

Okolí Šatova nabízí široké možnosti cyklistických okruhů a tras s různou úrovní technické a fyzické náročnosti.

Malovaný sklep v Šatově

Nádherný malovaný sklep, který je vyzdoben malbami od lidového umělce Maxmilliana Appeltauera. Tento vinný sklep se nachází v pískovcovém svahu v Šatově.

Vinice Šobes v NP Podyjí

Jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh – Šobes se nachází v hlubokém údolí Dyje na úbočí skladního ostrohu v srdci Národního parku Podyjí.

Národní park Podyjí

Nejmladší a nejmenší tuzemský národní park, vyhlášený roku 1992, se na 62 km2 táhne podél řeky Dyje od Znojma až po Vranov nad Dyjí, kde na národní park navazuje rekreační oblast Vranovská přehrada.

Znojemské vinobraní

Pokud máte rádi víno a chcete zažít neopakovatelnou atmosféru středověké slavnosti, zakomponovanou do originálních historických kulis dobové architektury, Znojemské historické vinobraní je pro Vás tou pravou příležitostí.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí patří k unikátním historickým památkám nejen v České Republice, ale i v rámci střední Evropy. Jedná se o systém podzemních chodeb a sklepů, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra.

Loucký klášter

Loucký klášter je místo nebeského klidu. Tyto starodávné kláštery byli využívány jako hospodářská a společenská centra v každém kraji. Aniž bychom věděli čím, stále nás svoji zvláštností přitahují.

Pěchotní srub v Šatově

Pěchotní srub se nachází na jižní straně Šatova a je jedinou velkou pevností, která se dochovala na jižní Moravě a je zpřístupněna veřejnosti.

Hrad Bítov

Na skalním ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou stojí jeden z nejstarších hradů naší země, který od 11. století chránil jižní hranici českého státu.

Křížový sklep Přímětice

Přímětický vinný sklep si na své konto může připsat několik nej: Patří k největším křížovým sklepům na světě, zrají v něm ta nejlepší znojemská vína a unikátní je i zdejší akustika, na jejíž adresu nešetřil chválou dokonce slavný dirigent Rafael Kubelík.

Hnanice - tajemná obec

Lákají vás legendy a tajemný svět zázraků? Pak při svém putování nesmíte zapomenout na Hnanice, vinařskou obec jižně od Znojma.

Rakouský Retz - 5km

Město známé pěstováním vína, městská památková rezervace. Staré město je obehnáno z části zachovanými hradbami s několika věžemi.

Excalibur city - Hatě

Excalibur City leží na hranicích mezi naší republikou a Rakouskem, u hraničního přechodu Hatě, skvělé zábavní centrum. V sousedství Excalibur City se nachází outletové centrum Freeport.

Freeport-Outlet centrum

Máte skvělou možnost nakupovat ve Freeportu. Nikde jinde nekoupíte značkovou módu levněji. 65 obchodů, ve kterých si vyberete z přibližně 200 světových značek, kadeřnický salón, 6 kaváren a restaurací učiní z nakupování příjemný a jedinečný zážitek.

Zámek Vranov nad Dyjí

Předchůdcem vranovského zámku byl hrad, založený na strmém ostrohu nad řekou Dyjí nejpozději v 11. století coby součást podyjské obranné soustavy.

Virtuální prohlídka zajímavostí v okolí

Virtuální prohlídka Vám nabízí náhled na jednotlivé zajímavé místa v okolí lépe než na panoramatických fotkách, protože můžete tento náhled ovládat šipkami a prozkoumat tak dané místo v 360° jako by jste tam byli i vy.